• -4,00 €
  • Výpredaj!

La Rinconada 100g 230m

127e azul
5 ks    127e azul
Vyberte si farbu
13,50 €
9,50 € Zľava 4,00 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Zloženie: 100% španielske merino

Hmotnosť: 100g

Návin: 230m

Ihlice: 4 - 5mm

Skúška očiek:

Hrúbka priadze: DK

Rodina a príroda sú dve najdôležitejšie veci pre María Pía, ktoré je tiež známa ako "brunetka". Takto ju volali v jej rodnom meste aby ju odlíšili od jej sestier. 

Jej stádo bielych a čiernych merino oviec je v podstate odrazom jej rodiny, kde fyzická odlišnosť ich robila unikátnymi. Táto kolekcia je odrazom toho, ako vie príroda čarovať s farbami a jednotlivými odtieňmi.

Popis

🧶 Priadza La Rinconada – 100% španielske merino v prémiovej kvalite
📏 Hmotnosť/návin: 100 g = cca 230 m
🧵 Doporučená hrúbka ihlíc: 4,0 – 5,0 mm
📏 Skúška očiek: cca 20 očiek x 28 riadkov = 10 x 10 cm (na ihliciach 4,5 mm, hladko-obrátko)
🧺 Starostlivosť: Ručné pranie v studenej vode, sušenie vo vodorovnej polohe
📦 Výrobca: Wooldreamers
🎨 Farby: Prírodné odtiene vlny aj jemne tónované farby

🌿 Charakteristika priadze
Priadza La Rinconada je jedinečná 100% španielska merino vlna pochádzajúca z ekologického a tradičného chovu. Táto priadza je vyrobená s dôrazom na udržateľnosť a zachovanie lokálnych plemien oviec. Má výnimočnú jemnosť, prirodzenú pružnosť a výborné termoregulačné vlastnosti.

• 100% španielske merino – Vlna z lokálnych španielskych fariem je známa svojou jemnosťou a hebkosťou. Má výborné izolačné vlastnosti – v zime hreje, v lete chladí.
• Ekologické spracovanie – Priadza je spracovaná s minimálnymi chemickými úpravami, vďaka čomu si zachováva prirodzené vlastnosti a autentický charakter.
• Vysoká elasticita a odolnosť – Merino vlna je prirodzene pružná, vďaka čomu sa úplet dobre prispôsobuje tvaru tela a zachováva si tvar aj po dlhšom nosení.

🧣 Na čo sa priadza hodí?
• Svetre a kardigany – vďaka jemnosti a pružnosti je ideálna na komfortné celoročné oblečenie.
• Čiapky, rukavice a šály – hrejivá a príjemná pri pokožke.
• Detské oblečenie – prírodná a hypoalergénna priadza, vhodná aj pre citlivú pokožku.
• Pletené kabáty a vesty – vhodná na hrubšie, ale stále ľahké a príjemné kúsky.

🚫 Na čo sa nehodí?
• Ponožky – nemá dostatočnú odolnosť voči oderu.
• Lesklé či padavé úplety – kvôli prirodzenej štruktúre vlny má skôr rustikálny vzhľad.
• Veľmi jemné a hladké projekty – vlna má prirodzený objem a mierne rustikálnu štruktúru.

🧶 Odhadovaná spotreba pri pletení z La Rinconada
🧥 Dámsky sveter (veľkosť M, EU 38/40):
• Priliehavý sveter – 400 – 450 g (4 – 5 pradienok)
• Voľnejší sveter – 450 – 550 g (5 – 6 pradienok)
• Oversized sveter – 550 – 650 g (6 – 7 pradienok)

🎩 Čiapka:
• Jednoduchá čiapka – 75 – 100 g (1 pradienko)
• Hrubšia čiapka – 100 – 150 g (1 – 1,5 pradienka)

🧣 Šál (150 cm dĺžka, šírka 25 cm):
• Hladký vzor – 200 – 250 g (2 – 3 pradienka)
• Štruktúrovaný vzor – 250 – 300 g (3 – 4 pradienka)

🔺 Trojuholníková šatka:
• Menšia – 200 – 250 g (2 – 3 pradienka)
• Veľká oversized – 350 – 450 g (4 – 5 pradienok)

👶 Detský sveter:
• 1 rok: 150 – 200 g (2 – 3 pradienka)
• 2 roky: 200 – 250 g (3 – 4 pradienka)
• 4 roky: 250 – 300 g (4 – 5 pradienok)
• 6 rokov: 300 – 350 g (5 – 6 pradienok)
• 10 rokov: 350 – 450 g (6 – 7 pradienok)

💡 Možnosti kombinovania a vrstvenia
Priadza La Rinconada je nádherná aj samostatne, ale jej vlastnosti môžete zvýrazniť kombináciou s inými priadzami:

• S moherom a hodvábom (napr. KidSilk) → dodá jemný nadýchaný efekt.
• S rustikálnou vlnou (napr. Holst Garn Supersoft) → zvýši pevnosť a trvanlivosť úpletu.
• S ľanom (napr. BC Garn Lino) → vytvorí letnú, priedušnú textúru.

📝 Zhrnutie
La Rinconada je prírodná, ekologická 100% merino vlna zo španielskych fariem, ideálna na svetre, šály a doplnky. Má mierne rustikálny vzhľad, je jemná a hrejivá, ale nie je vhodná na ponožky či veľmi hladké úplety. Skvele sa kombinuje s moherom, rustikálnou vlnou alebo ľanom.

💡 Tip: Priadza má prirodzenú pružnosť – odporúčame skúšku očiek pred začiatkom projektu, aby ste dosiahli požadovanú veľkosť úpletu. 🧶✨

Priadza La Rinconada od spoločnosti Wooldreamers je výsledkom dlhoročného úsilia o zachovanie španielskych tradičných plemien oviec a ochranu životného prostredia. Túto priadzu produkuje farmárka María Pía Sánchez, ktorá pokračuje v rodinnej tradícii ekologického chovu oviec na farme Dehesa de la Rinconada. Jej hlavnou prioritou je udržiavať zdravie krajiny prostredníctvom zalesňovania, organického poľnohospodárstva a ohľaduplného chovu. 

Stádo na farme tvorí kombinácia bielych a čiernych merino oviec. Spojením ich vĺn vzniká jedinečná paleta prírodných odtieňov, ktoré sú základom pre kolekciu La Rinconada. Táto zmes svetlej a tmavej vlny vytvára prirodzené gradienty v piatich tónoch, čo umožňuje dosiahnuť až 21 rôznych farieb priadze, farbených organickými pigmentmi. 

Proces spracovania vlny je navrhnutý tak, aby minimalizoval chemické zásahy, čím si priadza zachováva svoje prirodzené vlastnosti a autentický charakter. Dôraz sa kladie na udržateľnosť a úplnú sledovateľnosť výrobného procesu, od chovu oviec až po finálny produkt. 

Kombináciou vlny z bielych a čiernych oviec vznikajú rôzne prírodné odtiene priadze, čo umožňuje vytvárať jedinečné farebné variácie bez potreby syntetických farbív. Tento prístup nielenže obohacuje farebnú škálu priadze, ale tiež podporuje biodiverzitu a zachovanie ohrozených plemien čiernych merino oviec. 

Výsledkom je priadza, ktorá nielenže ponúka vysokú kvalitu a estetickú hodnotu, ale tiež odráža záväzok k ekologickému a etickému prístupu v celom výrobnom procese.

Na Ravelry pomaly pribúdajú hotové projekty od ostatných pletiarok, ktoré podľa hodnotení, sú z priadze nadšené. 


Tento pánsky sveter spotreboval 600g priadze. (Zdroj)

La rincolada pansky

Na tento žltý sveter veľkosti L bolo potrebných 6 a pôl pradena a bol pletený na 5mm ihliciach. (Zdroj)

La Rinconada sveter

Na voľnejší S-kový pulóver vám postačí necelých 5 pradien. Boli požité 4mm ihlice. (Zdroj)

La Rinconada

Na pletenú šatku si treba pripraviť zhruba 3 pradená. (Zdroj)

La Rinconada

A ak potrebujete doladiť farby, kľudne môžete siahnuť po priadzi MOTA a skombinovať ju s La Rinconada. Tento červeno biely sveter je upletený vo veľkosti XS. Boli na neho použité necelé 4 klbká červenej priadze MOTA a necelé jedno klbko priadze Rincolada. (Zdroj)

La Rinconada + Mota

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Kód: BBŠ

Značka: Knitpro

Vymeniteľné špičky Basix beech 3mm - 15mm

Vymeniteľné špičky vyrobené z bukového dreva. Sú ľahučké, príjemne sa držia v rukách, necinkajú a nie sú chladné ako bežné kovové ihlice. Je potrebné ich spojiť LANKOM takej dĺžky, akú práve potrebujete na svoj projekt. Lanko je potrebné si objednať osobitne. 

Cena 5,10 €
Viac
Skladom

Kód: 463g červená

Značka: Wooldreamers

Mota 100g 230m

Zloženie: 100% španielske merino Hmotnosť: 100g Návin: 230m Ihlice/háčik: 4 - 5 Skúška očiek: Hrúbka priadze: DK S cieľom podporiť malých chovateľov oviec bola vytvorená MOTA, vďaka právej takejto spolupráci s menšími rodinnými hospodárstvami. MOTA je kolekcia vytvorená v srdci Castilla-La Mancha a jej meno je pocta mestu v ktorom vyrastali tvorcovia...

Cena 8,70 €
Viac
Skladom

Kód: 1036 berry

Značka: W Y S

BFL fleece 100% britská vlna

Zloženie: 100% Blue Faced Leicester (plemeno ovce, z Britských ostrovov) Hmotnosť: 100g Návin: 225m Ihlice/háčik: 4mm Skúška očiek: 22 očiek na 10cm Hrúbka priadze: DK Chcete oprať svoje vlnené výrobky bezpečne? My odporúčame EUCALAN.

Cena 13,90 €
Viac
Skladom

Kód: CHGVŠK8

Značka: Chiaogoo

ChiaoGoo vymeniteľné špičky krátke 8cm

ChiaoGoo ihlice sú vo svete pletiarok veľmi obľúbené. S lankami kombinujte nasledovne: Pre veľkosť ihlíc 1,5mm až 3,25mm voľte lanko MINI. Pre veľkosť ihlíc 3,5mm až 5mm voľte lanko SMALL. Pre veľkosť ihlíc 5,5mm až 10mm voľte lanko LARGE.

Cena 12,30 €
Viac
Skladom

Kód: hrdzavá

Značka: Mokoša

Ona - zo slovenských ovečiek

Zloženie: 95% sufflok, 5% valaška Hmotnosť: 100g Návin: 180m Ihlice/háčik: 4,5mm Skúška očiek: 17 očiek na 10cm Hrúbka priadze: Worsted Táto ovčia vlna pochádza zo slovenských oviec plemene Suffolk a Valaška. Suffolk je rozšírené plemeno s hustou a pružnou vlnou, ktorá sa stále príjemné nosí na tele (ale cítiť, že to nie je jemné merino), ale je omnoho...

Cena 13,90 €
Viac
Skladom