• Novinka

Vzduch - zo slovenských ovečiek

40 ks   
9,90 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Zloženie: 100% slovenská vlna plemena suffolk

Hmotnosť: 100g

Návin: 550m

Ihlice/háčik: 2,5mm

Skúška očiek: 32 očiek na 10cm

Hrúbka priadze: Lace

Počítajte prosím s tým, že slovenský Suffolk, nie je juhoamerické merino. :) Preto ju citlivým ľuďom neodporúčame na kúsky, ktoré sú určené priamo na telo. 

"Drsnosť" Suffolku môžete zjemniť, ak ku tejto priadzi pridáte nepríklad mehér.

 

Popis

VZDUCH je názov plemennej vlnenej priadze, tenkej dvojnitky. Pochádza z vlny oviec suffolk a je spracovaná na Slovensku.

Suffolk predstavuje "zlatý stred" medzi rôznymi typmi vlny v jemnosti aj odolnosti. Je nadýchaný, pružný, hrejivý a odolný. V hrubšom prevedení, napríklad v priadzi ONA, alebo SPOLU sa hodí na vrchné oblečenie .

VZDUCH je ale tenučká, čipková priadza, zosúkaná z dvoch vrstiev, čo znamená, že jej svedčia otvorené dierkované vzory. Je ľahučká a pritom pevná. Je ako stvorená na jemné šatky či letné ľahké svetríky, prípadne na kombinovanie s ďalšími priadzami a pletenie dvojmo.

 

Vlna plemena suffolk

Suffolk je pôvodne anglické plemeno oviec, z nížin, dnes svetovo veľmi rozšírené a prispôsobivé. Chová sa však primárne na mäso, preto jeho vlna býva často považovaná za vedľajší produkt.

To je samozrejme škoda, pretože je hustá a pružná a spadá do kategórie vlny, ktorá sa stále príjemne nosína tele, ale je omnoho odolnejšia ako jemnejšie typy vlny.

Vlna plemena suffolk dokonca patrí medzi tie, ktoré sa až tak ľahko neplstiaPri údržbe hotových výrobkov to môže byť výhoda, pretože nehrozí tak výrazné zrazenie pri praní, navyše sa nežmolkuje tak ako jemnejšia vlna. Ak by ste ju splstiť chceli, dá sa to, ale musíte sa posnažiť :)

Suffolk ovca