Zmesová priadza bavlna s ľanom Allino

02 light brown
13 ks    02 light brown
Vyberte si farbu
5,90 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Zloženie: 50% bavlna, 50% ľan

Hmotnosť: 50g

Návin: 125m

Ihlice/háčik: 3 - 3,5mm

Skúška očiek: 22 očiek na 10cm

Hrúbka priadze: DK

Popis

Odhadovaná spotreba pri pletení:

Detský sveter na 1 rok 3 klbká
Deka 70x40cm 3,5 klbka
Tielko vo veľkosti S 3 klbká
Letný top 5 - 7 klbiek
Svetrík 8 - 10 klbiek

Na tekéto detské šatočky - veľkosť 6 mesiacov - boli potrebné 2 klbká smotanovej a zbytok ružovej "čo dom dal" :). (pôvod obrázku)

Detský svetrík na 1 rok vám nezaberie veľa času lebo musíte spliesť len 3 klbká. (pôvod obrázku)

Na tento v rovnakej veľkosti vám postačia tiež 3 klbká. (pôvod obrázku)

Toto vidieť je vždy milé. a dupľom keď si to niekto upletie. Na takýto svetrík pre 18mesačné dieťa budete potrebovať 3 klbká a tento svetrík bol p letený na 3,25 a 3,75mm ihliciach. (pôvod obrázku)

To máme vždy radi, keď sa nám podarí nájisť ako hotový projekt - detská deka so spotrebou aj rozmermi. Lebo od toho sa vieme celkom dobre odraziť a vypočítať spotrebu, pre akúkoľvek veľkosť. Takže táto má 71cm x 40,5cm, bol ona ňu minutých cez pól klbka z modrých a sivých a skoro celé klbko béžovej. takže suma sumárum, keď sa to nakoniec odvážilo a spočítalo na ten rozmer deky bolo potrebných 3 aj niečo klbka. (pôvod obrázku)

Pri tejto deke bohužiaľ chýba rozmer, ale na takéto prekrytie kočíka budete potrebovať 8 klbiek. (pôvod obrázku)

Máme tu ešte jednu deku. táto je pletená vrúbikom (stále hladko), čo je veľmi jednoduchý a praktický vzor, len treba pri ňom počítať s trošku väčšou spotrebou. Táto deka má rozmery 80 x 88cm a bolo na ňu potrebných po tri klbká z každej farby - čiže spolu 9 klbiek. (pôvod obrázku)

Ešte tu máme aj takúto "mandaloidnú" deku s priemerom 160cm na ktorú bolo potrebných necelých 18 klbiek. (pôvod obrázku)

Určite sa nemusíte báť použiť túto priadzu aj na výrobu hračiek. Pletených či háčkovaných. Tento krásavec je nakombinovaných z rôznych priadzí, medzi nimi aj Allino v podobé žltých gaťuší. (pôvod obrázku)

Na takéto tieločko vám postačia TRI klbká a trošku tej trpezlivosti. (pôvod obrázku)

Na tekéto elegantné letné tričko budete potrebovať 7 klbiek. (pôvod obrázku)

Táto kombinácia farieb je evidentne obľúbená. :) Na tento krásny top bolo potrebných 6 klbiek a 3,5mm ihlice. (pôvod obrázku)

ň

Na tento zavinovací kúsok už pokukujem dlhšie. Tento konkrétny vo veľkosti M/L bol upletený z 6 a pól klbka a boli použité 3,5 a 4mm ihlice. (pôvod obrázku)

Ďalší nápad na letné tričko.Upletené z 5tich klbiek. (pôvod obrázku)

Šaty ste už niekedy pliestli? Ak by ste sa rozhodli pre túto priadzu, tak na takéto M-kové by ste potrebovali necelých 12 klbiek a 3,5mm ihlice. (pôvod obrázku)

Kto má rád deravé svetríky a oblika si veľkosť S, tak si môže pripraviť na takúto parádu necelých 9 klbiek a nažhaviť 3,5mm ihlice. (pôvod obrázku)

Na kratší deravý svetrík, tiež vo veľkosti S vám postačí 5 klbiek. (pôvod obrázku)

Aj takýto veľký sveter vie byť v letný chladný večer veľmi príjemný na nosenie. Na tento konkrétne bolo pripravených 18 klbiek. Nakoniec sveter váži cca. 800 gramov. Vyzerá veľmi štýlovo. :) (pôvod obrázku)

Ďalší do zbierky svetríkov. 10 klbiek, 3,5mm ihlice a môže byť váš. Vyzerá naozaj príjemne. (pôvod obrázku)

Všetko je možné. Aj upliesť sveter, čo vám bude pasovať k novému bicyklu. 8 klbiek a môže byť váš. (pôvod obrázku)

Určite bude z tejto priadze výborná aj takáto deka z háčkovaných štvrcov s 3,5mm háčikom. Má rozmer 117 x 117cm a bolo na ňu minutých 10 - 12 klbiek. (pôvod obrázku)

Aj šatky sa nosia v lete. Alebo kto je alergický na vlnu, môže ju nosiť aj v zime. Však prečo nie. Na takúto budete potrebovať 3 klbká z béžovej a po jednom klbku z ďalších 5tich farieb. Ihlice treba nažhaviť vo veľkosti 3 - 3,5mm. (pôvod obrázku)

Aj takáto uháčková takš vie veľmi dobre poslúžiť. pripravte si 6 klbiek a môžete ísť na vec. (pôvod obrázku)

KeĎ už sme pri háčikoch, takúto "deravú" halenku so strapcami si môžete uháčkovať z 13tich klbiek a že vraj 2,5mm háčikom. My by sme ale odporučili 3 a možno aj 3,5mm háčik a vyšla by o niečo menšia spotreba. :)  (pôvod obrázku)

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Kód: 335 hannah

Značka: Malabrigo

Merino vlna na pletenie Malabrigo Mecha 100g 119m

Zloženie: 100% merino superwash Hmotnosť: 100g Návin: 119m Ihlice/háčik: 6 - 8mm Skúška očiek podľa štítku: 11 očiek na 10cm Hrúbka priadze: Bulky Na pletenú čiapku potrebujete 1 pradeno. Na stredne veľkú pletenú šatku cca 3 pradená.  Na jednoduchý pletený sveter veľkosti M potrebujete cca 6 pradien.  Inšpirujte sa hotovými výrobkami na Ravelry. Chcete...

Cena 15,90 €
Viac
Skladom

Kód: 886 diana

Značka: Malabrigo

Merino priadza na pletenie Malabrigo Sock 100g 402m

Zloženie: 100% merino swHmotnosť: 100gNávin: 402mIhlice/háčk: 2 - 3mmSkúška očiek podľa štítku: 32 očiek na 10cmHrúbka priadze: SockNa pletenú čiapku potrebujete 1 pradeno. Na stredne veľkú pletenú šatku cca 2 pradená. Na pletený sveter veľkosti M potrebujete cca 4 pradená. Ak sa rozhodnete túto priadzu použiť na peltenie ponožiek, odporúčame na pätu...

Cena 18,90 €
Viac
Skladom

Kód: HacikPrym

Háčik ergonomický Prym ergonomics 3 - 5mm

Ergonomický háčik Prym ergonomics má rúčku, vďaka ktorej sa vám bude ľahšie háčkovať. Je pogumovaná, preto sa vôbec nešmýka a drží na mieste. Hlavička háčika je tiež tvarovaná tak, aby priadza bola dobre zachytená. 

Cena 6,90 €
Viac
Skladom

Kód: 40cm tyrkysové

Lanko na KniPro ihlice bezpamäťové, otočné

Dočkali sme sa kvalitných bezpamäťových laniek aj od firmy KnitPro. :)Tieto lanká sú vyrobené z tenkých oceľových laniek potiahnutých nylonom. Lanká sú bezpamäťové, čo znamená že neostanú deformované a ani sa nebudú divne krútiť. Taktiež sú otočné, čo znamená, že medzi lankom a ihlicou je spoj, ktorý je otočný, preto sa lanko nebude divne skrúcať, ale...

Cena 4,80 €
Viac
Skladom

Customer Reviews

Based on 1 review
100%
(1)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
V
Viera Hojdanova
Spokojnosť

Spokojnosť, ústretový prístup, rýchle dodanie, kvalita super