• -1,80 €
  • Výpredaj!

Kapoková výplň

42 ks   
Váha:
3,90 €
2,10 € Zľava 1,80 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Kapok, po slovensky Vlnovec päťmužný - Ceiba pentandra. Je to strom ktorý rastie v južnej a centrálnej Amerike a západnej Afrike. Je to majestátny kus, ktorý dorastá do výšky až 50 metrov, priemer koruny do 3 metrov a podľa legiend, je tento strom posvätný. Jeho plody sú podobné plodom bavlníka. Vláknu, ktoré na ňom vzniká sa hovorí aj rastlinný kašmír, alebo hodváb. Má prirodzený „voskovaný“ povrch a preto je vodeodpudivý. Vlákna sú vnútri duté, preto je aj veľmi ľahké a nad vodou udrží až 36-násobok svojej váhy. Kedysi sa napríklad používal ako výplň do záchranných viest.  Vy ním teraz môžete vyplniť svoje hračky, či vankúše. Vďaka vlastnostiam tohto vlákna je prirodzene hypoalergénne a odolné voči prachovým roztočom. Vlákna dlho vydržia a môžu sa bežne prať.

Kapok je lesklý, ľahučký a jemnučký. Kto sa teraz potešil, že si z neho niečo upradie – na to vhodný nie je, lebo má krátke vlákna (1-4cm). Treba k nemu pridať aspoň 50% bavlny, alebo niečoho iného. Všetko ostatné s ním však robiť môžete.

Pestovanie Kapoku má minimálny environmentálny dopad oproti iným rastlinným vláknam, o umelo vyrobených ani nehovoriac, okrem konope. S tým budú plus mínus na jednej úrovni. Stromy sa nevytínajú, stále rastú a plodia (nie ako bavlna, ktorú treba vždy znova a znova siať), netreba na nich používať žiadne pesticídy. Dozreté semená padajú na zem, stačí ich len pozbierať, vytriediť a zabaliť.

Starostlivosť o vlákno: Je možné prať ho v práčke na 40°C, ak je nevyhnutné znesie aj 60°C. Voľte skôr kratší program a vysoké otáčky - aby vlákno nebolo príliš dlho mokré, to by ho mohlo poškodiť. Používajte jemný prací prostriedok (napríklad EUCALAN) bez bieliacich činidiel a perte ho bez použitia aviváže.

Upozornenie: keďže je to veľmi ľahké vlákno, treba počítať s tým, že pri manipulácii bude poletovať všade navôkol a lepiť sa na vaše oblečenie.

Váha: 200g 

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Sada označovačov 30ks

Sada plastových označovačov SeeKnit obsahuje 30 kusov rôznych označovačov. Nájdete v nej uzavreté srdiečka, ktoré sú praktické na použitie pri pletení, ale aj onačovače, ktoré viete pridať a odobrať z vašej práce v ktorýkoľvek moment a využijete ich aj pri háčkovaní. 

Cena 4,80 €
Viac
Skladom

Kód: PR

Počítadlo riadkov

Počítadlo riadkov, prípadne očiek pri vzore pri štrikovaní, alebo háčkovaní.  Viete si ho upevniť o prst, potom už len stlačíte gombík po každom upletenom riadku.  Obsahuje aj baterku. 

Cena 3,60 €
Viac
Skladom