Melírová merino priadza na pletenie Edition 3 50g 150m

2333 Ipanema Beach
7 ks    2333 Ipanema Beach
Vyberte si farbu
7,80 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Zloženie: 100% merino

Hmotnosť: 50g

Návin: 150m

Ihlice/háčik: 3 - 3,5mm

Skúška očiek podľa štítku: 25 očiek x 36 riadkov na 10x10cm

Hrúbka priadze: Sport

Chcete oprať svoje vlnené výrobky bezpečne? My odporúčame EUCALAN.

Popis

Edition 3 je veselá jemná melírová priadza. Melír je umocnený tým, že priadza je vlastne stočená z dvoch melírových priadzí. Každé klbko je jedinečné a farby sa tam striedajú rôzne "rýchle" a v rôznom poradí. Preto aj na produktových fotkách vidíte 3 klbká tej istej farby, lebo na povrchu jedného klbka nie je vidno všetky farby, ktoré klbkom prechádzajú. Môžete ňou pliesť samostatne, no omnoho zaujímavejšie vynikne keď robíte pásiky, alebo vypletáte vzor. Kombinovať ju môžete napríklad s týmito jednofarebnými priadzami z našej ponuky. 

Hodí sa k nej Balada, zmes merina a hodvábu, alebo Vovo - jemná portugalská vlna. Dokonca sme na Ravelry zhliadli aj kombináciu s hrubšou ponožkovou priadzou Zauberball Stärke 6, takže fantázii sa naozaj medze nekladú. 

Orientačná spotreba pre rôzne druhy výrobkov:

Obyčajná pletená čiapka bez vyhnutia 1 klbko
Bábätkovský sveter 0 - 1 rok 2 klbká
Rukavice (detské z jedného) 1 - 2 klbká
Šál (záleží od šírky a dĺžky...) 3 - 5 klbiek
Pletený dámsky sveter veľkosti M 8 klbiek

Ako každú priadzu, aj Edition 3 oditeň 2296 English garden môžete spojiť s jednofarebným mohérom alebo to ešte vystupňovať farebným ručne farbeným mohérom. Tieto rukavice vyzerajú ako pocukrované. :) (Pôvod obrázku)

Alebo táto pani sa rozhodla zjemniť farby odtieňa 2301 Taupunkt ružovým mohérom. Farebných klbiek minula 7 a mohéru jej bolo tým pádom treba 1050 metrov. (pôvod obrázku)

Takto vyzerá priadza keď sa pletie samostatne z odtieňu 2299 Wärmebild. Vytvárajú sa viac menej pravidelné pásiky v nepravidelnom poradí. Škoda, že sa pri týchto šatách neuvádza, koľko bolo minutých klbiek. Pani to plietla podľa návodu z nejakého nemeckého časopisu. Asi sa k nemu len tak ľahko nedostaneme, tak sa môžeme aspoň pokochať. (pôvod obrázku)

Tento šál je upletený zo 4 klbiek odtieňu 2298 Waschtag. Aspoň vidíte aký široký a dlhý šál sa dá upliesť zo 4 klbiek. My si myslíme, že je to dobrá veľkosť. (pôvod obrázku)

Z toho istého oditieňu je aj tento bábätkovský svetrík. Minutých bolo 1,5 klbka. (pôvod obrázku)

Aj technika Entralac dá dobre vyniknúť melírovým klbkám. Tu je použitý odtieň 2328 Gartentage. 

Zaujímavé je aj spojenie dvoch melírových klbiek, ako v tomto prípade vlnovkového šálu. (pôvod obrázku)

Alebo na tomto svetri. (pôvod obrázku)

No a nasleduje zopár projektov, kde spojili farbné klbká Edition 3 s jednofarebnými. Vtedy vznikajú ozaj neskutočné veci.

Tu je ako farebné Edition 3 použitý odtieň 2296 English garden a pletený bol podľa návodu z Ravelry. (pôvod obrázku)

Tu je pre zmenu vypletaná čiapka z odtieňu 2333 Ipanema Beach. (pôvod obrázku)

Veľmi zaujímavé spojenie vie byť aj farebné klbko Edition 3 v tomto prípade v odtieni 2361 Tante Emma s mohérom. Ale nie pliesť naraz, ako na začiatku rukavice, ale na striedačku - vytvárať pásy. Vtedy vám vznikne striedanie jednoliatych farebných pásov s mohérovou pavučinou ako na tomto obrázku. (pôvod obrázku)

V spojení s jednofarebnou si môžete upliesť napríklad aj takúto šatku. Bolo na ňu minutých necelých 300m jednofarebnej a necelých 500m melírovej. Ako vidno na fotke, dva riadky plietli jednofarebnou a štyri riadky melírovou. Návod na takýto podobný model nájdete na našom blogu. (pôvod obrázku)

Samozrejme nesmie chýbať ani ukážka ponožiek. Z tejto priadze odporúčame ale len také ponožky do postele. Nemá v sebe polyamid/nylon a päty sa ľahšie prederú. Ponožky na každodenné nosenie je lepšie upliesť z ponožkovej priadze, ktorá čo to vydrží. Na týchto ponožkách skombinovali odtiene 2298 Waschtag a 2296 English Garden. (pôvod obrázku)

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Kód: KPL

Lanká na vymeniteľné ihlice KnitPro

Lanká na vymeniteľné ihlice Symfonie, Zing, alebo Basix birch a na háčik na tuniské háčkovanie. Môžete si vytvoriť kruhové ihlice o celkovej dĺžke od 40cm až po 150cm. 20cm lanko vhodné len pre Extra krátke špičky Symfonie. 28cm lanko vhodné na vytvorenie krátkych kruhových ihlíc so špičkami Zing alebo Symfonie.

Cena 2,80 €
Viac
Skladom

Kód: dúhové

Vyšívacie nožničky

Vyšívacie nožničky, s krásnym dizajnom. Vďaka špicatému a štíhlemu koncu viete strihať veľmi detailne.  Dĺžka nožničiek: 11,5cm.

Cena 7,50 €
Viac
Produkt je dostupný s inými možnosťami

Kód: PBI

Ponožkové ihlice brezové Basix Birch 2 - 25mm

Tieto ihlice sú vyrobené z brezového dreva. Sú ľahučké, príjemne sa držia, nie sú chladné ako bežné kovové ihlice. Vlna po nich nekĺže úplneľahučko ako po kovových, čo je výhodou hlavne pre začiatočníkov. Očká budú lepšie držať na mieste a očká sa vám nerozutekajú.  Dĺžka ihlíc: 20cm. 

Cena 4,80 €
Viac
Skladom

Kód: 2443 krvavá červená

Značka: Schoppel wolle

Ponožková priadza s konope Admiral Hanf 100g 420m

Zloženie: 67% vlna, 10% konope, 23% polyamid (biologicko odbúrateľný) Hmotnosť: 100g Návin: 420m Ihlice/háčik: 2 - 3mm Skúška očiek podľa štítku: 30 očiek x 42 riadkov na 10x10cm Hrúbka priadze: Sock / Fingering Z jedného klbka upletiete 3 dámske ponožky veľkosti cca 38. Na dospelácku pletenú čiapku potrebujete 1 klbko. (z jedného upletiete aj dve...

Cena 11,40 €
Viac
Skladom

Kód: 40cm tyrkysové

Lanko na KniPro ihlice bezpamäťové, otočné

Dočkali sme sa kvalitných bezpamäťových laniek aj od firmy KnitPro. :)Tieto lanká sú vyrobené z tenkých oceľových laniek potiahnutých nylonom. Lanká sú bezpamäťové, čo znamená že neostanú deformované a ani sa nebudú divne krútiť. Taktiež sú otočné, čo znamená, že medzi lankom a ihlicou je spoj, ktorý je otočný, preto sa lanko nebude divne skrúcať, ale...

Cena 4,80 €
Viac
Produkt je dostupný s inými možnosťami

Kód: azul

Manchelopis 100g 460m

Zloženie: 100% vlna Manchega Hmotnosť: 100g Návin: 460m Ihlice/háčik: 2 - 6 Skúška očiek: Hrúbka priadze: fingering (ak ju držíte jednojmo) / DK (ak ju držíte dvojmo) Manchelopi je nespradená priadza. To znamená že vlákna nie sú stočené. Ak ju potiahnete trošku silnejšie tak sa vlákna rozídu - "priadza sa roztrhne". Pliesť sa s ňom však dá, len na to...

Cena 8,10 €
Viac
Skladom