Melírová merino priadza na pletenie Edition 3 50g 150m

2333 Ipanema Beach
21 ks    2333 Ipanema Beach
Vyberte si farbu
8,70 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Zloženie: 100% merino

Hmotnosť: 50g

Návin: 150m

Ihlice/háčik: 3 - 3,5mm

Skúška očiek podľa štítku: 25 očiek x 36 riadkov na 10x10cm

Hrúbka priadze: Sport

Chcete oprať svoje vlnené výrobky bezpečne? My odporúčame EUCALAN.

Popis

Edition 3 je veselá jemná melírová priadza. Melír je umocnený tým, že priadza je vlastne stočená z dvoch melírových priadzí. Každé klbko je jedinečné a farby sa tam striedajú rôzne "rýchle" a v rôznom poradí. Preto aj na produktových fotkách vidíte 3 klbká tej istej farby, lebo na povrchu jedného klbka nie je vidno všetky farby, ktoré klbkom prechádzajú. Môžete ňou pliesť samostatne, no omnoho zaujímavejšie vynikne keď robíte pásiky, alebo vypletáte vzor. Kombinovať ju môžete napríklad s týmito jednofarebnými priadzami z našej ponuky. 

Hodí sa k nej Balada, zmes merina a hodvábu, alebo Vovo - jemná portugalská vlna. Dokonca sme na Ravelry zhliadli aj kombináciu s hrubšou ponožkovou priadzou Zauberball Stärke 6, takže fantázii sa naozaj medze nekladú. 

Orientačná spotreba pre rôzne druhy výrobkov:

Obyčajná pletená čiapka bez vyhnutia 1 klbko
Bábätkovský sveter 0 - 1 rok 2 klbká
Rukavice (detské z jedného) 1 - 2 klbká
Šál (záleží od šírky a dĺžky...) 3 - 5 klbiek
Pletený dámsky sveter veľkosti M 8 klbiek

Ako každú priadzu, aj Edition 3 oditeň 2296 English garden môžete spojiť s jednofarebným mohérom alebo to ešte vystupňovať farebným ručne farbeným mohérom. Tieto rukavice vyzerajú ako pocukrované. :) (Pôvod obrázku)

Alebo táto pani sa rozhodla zjemniť farby odtieňa 2301 Taupunkt ružovým mohérom. Farebných klbiek minula 7 a mohéru jej bolo tým pádom treba 1050 metrov. (pôvod obrázku)

Takto vyzerá priadza keď sa pletie samostatne z odtieňu 2299 Wärmebild. Vytvárajú sa viac menej pravidelné pásiky v nepravidelnom poradí. Škoda, že sa pri týchto šatách neuvádza, koľko bolo minutých klbiek. Pani to plietla podľa návodu z nejakého nemeckého časopisu. Asi sa k nemu len tak ľahko nedostaneme, tak sa môžeme aspoň pokochať. (pôvod obrázku)

Tento šál je upletený zo 4 klbiek odtieňu 2298 Waschtag. Aspoň vidíte aký široký a dlhý šál sa dá upliesť zo 4 klbiek. My si myslíme, že je to dobrá veľkosť. (pôvod obrázku)

Z toho istého oditieňu je aj tento bábätkovský svetrík. Minutých bolo 1,5 klbka. (pôvod obrázku)

Aj technika Entralac dá dobre vyniknúť melírovým klbkám. Tu je použitý odtieň 2328 Gartentage. 

Zaujímavé je aj spojenie dvoch melírových klbiek, ako v tomto prípade vlnovkového šálu. (pôvod obrázku)

Alebo na tomto svetri. (pôvod obrázku)

No a nasleduje zopár projektov, kde spojili farbné klbká Edition 3 s jednofarebnými. Vtedy vznikajú ozaj neskutočné veci.

Tu je ako farebné Edition 3 použitý odtieň 2296 English garden a pletený bol podľa návodu z Ravelry. (pôvod obrázku)

Tu je pre zmenu vypletaná čiapka z odtieňu 2333 Ipanema Beach. (pôvod obrázku)

Veľmi zaujímavé spojenie vie byť aj farebné klbko Edition 3 v tomto prípade v odtieni 2361 Tante Emma s mohérom. Ale nie pliesť naraz, ako na začiatku rukavice, ale na striedačku - vytvárať pásy. Vtedy vám vznikne striedanie jednoliatych farebných pásov s mohérovou pavučinou ako na tomto obrázku. (pôvod obrázku)

V spojení s jednofarebnou si môžete upliesť napríklad aj takúto šatku. Bolo na ňu minutých necelých 300m jednofarebnej a necelých 500m melírovej. Ako vidno na fotke, dva riadky plietli jednofarebnou a štyri riadky melírovou. Návod na takýto podobný model nájdete na našom blogu. (pôvod obrázku)

Samozrejme nesmie chýbať ani ukážka ponožiek. Z tejto priadze odporúčame ale len také ponožky do postele. Nemá v sebe polyamid/nylon a päty sa ľahšie prederú. Ponožky na každodenné nosenie je lepšie upliesť z ponožkovej priadze, ktorá čo to vydrží. Na týchto ponožkách skombinovali odtiene 2298 Waschtag a 2296 English Garden. (pôvod obrázku)

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Kód: 29 čierna

Dori 50g 120

Zloženie: 100% bavlna (recyklovaná) Hmotnosť: 50g Návin: 120m Ihlice/háčik: 3mm Hrúbka priadze: Sport OEKO-TEX® Standard 100 certifikát Ako si nakombinovať farby.  Pozrite si naše návody, na ktoré viete túto balvnu použiť: hrkálka, motýliková deka, háčkovaná ovečka, háčkovaný svetrík, háčkovaný vankúš, háčkovaná zmrzlina, háčkované tričko na leto,...

Cena 1,80 €
Viac
Skladom

Kód: 16

Značka: Drops

Safran 50g 160m

Zloženie: 100% bavlna Hmotnosť: 50g Návin: 160m Ihlice/háčik: 2-3mm Skúška očiek podľa štítku: 24 očiek x 32 riadkov na 10x10cm Hrúbka priadze: Sport Vyrobené v EU. Oeko-Tex® certifikát. Návody na oblečenie, hračky, plavky v českom jazyku.

Cena 1,55 €
Viac
Skladom

Kód: 11 červená

Značka: Rosarios4

Hodvábna priadza na pletenie Madragoa

Zloženie: 100% buretový hodváb Hmotnosť: 50g Návin: 200m Ihlice/háčik: 2,5mm - 3,5mm Skúška očiek: 28 - 32 očiek na 10cm Hrúbka praidze: Sock / Fingering Inšpirujte sa hotovými výrobkami na Ravelry. Chcete oprať svoje vlnené výrobky bezpečne? My odporúčame EUCALAN.

Cena 5,70 €
Viac
Skladom

Kód: 1026 forest stripes

Vlna na pletenie ponožiek Signature 100g 400m

Zloženie: 75% vlna (z toho 35% Blue Faced Leicester), 25% nylon Hmotnosť: 100g Návin: 400m Ihlice / háčik: 3mm Na jeden pár veľkých ponožiek vám stačí jedno klbko.  Video návod, ako pliesť ponožky z našej dielne v slovenskom jazyku nájdete na YouTube TU.   Návod na pletené ponožky nájdete TU. Inšpirujte sa hotovými výrobkami na Ravelry. Chcete oprať svoje...

Cena 9,60 €
Viac
Produkt je dostupný s inými možnosťami

Kód: tyrkysová

Pomôcka na blokovanie

Skvelý spôsob ako si uľahčiť blokovanie väčších vecí s rovnými stranami. Balenie obsahuje 12 častí s 8 nehrdzavejúcimi ihlami a 8 častí so 4 ihlami. Video. 

Cena 24,60 €
Viac
Skladom