Mota 100g 230m

463g červená
19 ks    463g červená
Vyberte si farbu
8,70 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Zloženie: 100% španielske merino

Hmotnosť: 100g

Návin: 230m

Ihlice/háčik: 4 - 5

Skúška očiek:

Hrúbka priadze: DK

S cieľom podporiť malých chovateľov oviec bola vytvorená MOTA, vďaka právej takejto spolupráci s menšími rodinnými hospodárstvami. MOTA je kolekcia vytvorená v srdci Castilla-La Mancha a jej meno je pocta mestu v ktorom vyrastali tvorcovia priadzí Wooldreamers - Mota del Cuervo. Vďaka blízkosti fariem k miestu spracovania je MOTA vyrobená s jednou s najmenších karbónových stôp. 

Popis

Kolekcia priadzí Mota vznikla s cieľom podporovať a pomôcť udržať malé lokálne stáda ovečiek. S rodinami, ktoré sa chovu oviec stále venujú, spolupracujú výrobcovia Wooldreamers celý svoj život, a chceli im pomôcť, aby mohli aj naďalej pokračovať vo farmárčení. 

Výsledkom spracovania vlny z týchto oviec je vzdušná trojnitka v hrúbke DK. Môžete si vybrať s krásnych dopĺňajúcich sa odtieňov a nechať svoju fantáziu pracovať. 

Ak sa rozhodnete pre túto priadzu na svoj projekt, rozhodujete sa aj pre tieto hodnoty:

- Merino Entrefino a Manchego vlna - nanovo odceníte priadze z pôvodných druhov oviec. 🐑

- Stáda spásajú, čistia a hnoja pôdu. 🧙🏼‍♀️

- Rozhodnete sa pre vlnu s OEKOTEX Standard 100 certifikátom. ♻️

- Táto vlna je na 100% dosledovateľná. Od oviec, priamo do vašich rúk. 🔙 🤲🏼

- Rozhodli ste sa aj pre minimálnu karbónovú stopu oproti iným priadzam. 🚭

Na Ravelry postupne pribúdajú hotové projekty z tejto krásnej priadze. Zatiaľ sa teší veľkej spokojnosti iných pletiarok. 

Tento žltý sveter je vo veľkosti S a bolo na neho použitých 5 klbiek. (Zdroj

Mota sveter

Na takúto parádnu čiapku vám postačí necelé klbko priadze MOTA. (Zdroj)

mota čiapka

Tento červeno biely sveter je upletený vo veľkosti XS. Boli na neho použité necelé 4 klbká červenej priadze MOTA a necelé jedno klbko priadze Rincolada. (Zdroj)

Mota + Rincolada sveter

Tento ružový sveter bol pletený z jednofarebnej ružovej priadze MOTA (minuté 3 klbká = 300g) a melírovej priadze od Spincycle Yarns (spotrebovaných 400g). Z nášho obchodu si ako alternatívu môžete vybrať napríklad ZAUBERWOLLE, alebo hocijakú farebnú ponožkovku, keď ju dáte dvojmo. (Zdroj)

mota sveter ružový

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Kód: 3mm

Vymeniteľné špičky Mindful lace od Knitpro

Tieto špičky sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a sú naozaj "ostré" - očká sa s nimi ľahšie naberajú. Sú dokonale hladké a očká po nich kĺžu jedna radosť. Bezpamäťové lanká k týmto špičkám môžete objednať TU. Na tieto špičky sú vhodné lanká od dĺžky 60cm. S kratším lankom ich potom neohnete k sebe. Dĺžka špičky: 13cm

Cena 7,90 €
Viac
Produkt je dostupný s inými možnosťami

Kód: 1036 berry

BFL fleece 100% britská vlna

Zloženie: 100% Blue Faced Leicester (plemeno ovce, z Britských ostrovov) Hmotnosť: 100g Návin: 225m Ihlice/háčik: 4mm Skúška očiek: 22 očiek na 10cm Hrúbka priadze: DK Chcete oprať svoje vlnené výrobky bezpečne? My odporúčame EUCALAN.

Cena 13,90 €
Viac
Skladom

Kód: GUB

Gubaňa - slovenská vlna hnedá

Gubaňa je ozajstná slovenská vlna. Je zo slovenských oviec, na slovensku ostrihaná, opraná, vyčesaná, ručne spradená a pripravená do pradien. Na každom pradene = na každom štítku je napísané, z akej ovce pochádza - tieto sú z oviec Quessant. Nájdete tam aj napísané kto vlnu opral, vyčesal a upriadol. Ručne. Žiadne práčky, ani pradiarenské stroje neboli...

Cena 24,00 €
Viac
Produkt je dostupný s inými možnosťami

Kód: S - 21cm

Pomôcka na blokovanie ponožiek

Drevená pomôcka na blokovanie ponožiek- Ponožky po upletení, hlavne ak pletiete nejaký vzor, osmičky, či niečo čipkované, vyzerajú nevábne. Pomocou tejto pomôcky ich viete pekne nablokovať - namočiť, vyžmýkať, natiahnuť na pomôcku a nechať voľne uschnúť. Očká sa pekne uložia, a ponožky budú pripravené do akcie. 

Cena 10,00 €
Viac
Skladom