• Novinka

Mota 100g 230m

463g červená
9 ks    463g červená
Vyberte si farbu
8,70 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Zloženie: 100% španielske merino

Hmotnosť: 100g

Návin: 230m

Ihlice/háčik: 4 - 5

Skúška očiek:

Hrúbka priadze: DK

S cieľom podporiť malých chovateľov oviec bola vytvorená MOTA, vďaka právej takejto spolupráci s menšími rodinnými hospodárstvami. MOTA je kolekcia vytvorená v srdci Castilla-La Mancha a jej meno je pocta mestu v ktorom vyrastali tvorcovia priadzí Wooldreamers - Mota del Cuervo. Vďaka blízkosti fariem k miestu spracovania je MOTA vyrobená s jednou s najmenších karbónových stôp. 

 

Popis

Kolekcia priadzí Mota vznikla s cieľom podporovať a pomôcť udržať malé lokálne stáda ovečiek. S rodinami, ktoré sa chovu oviec stále venujú, spolupracujú výrobcovia Wooldreamers celý svoj život, a chceli im pomôcť, aby mohli aj naďalej pokračovať vo farmárčení. 

Výsledkom spracovania vlny z týchto oviec je vzdušná trojnitka v hrúbke DK. Môžete si vybrať s krásnych dopĺňajúcich sa odtieňov a nechať svoju fantáziu pracovať. 

Ak sa rozhodnete pre túto priadzu na svoj projekt, rozhodujete sa aj pre tieto hodnoty:

- Merino Entrefino a Manchego vlna - nanovo odceníte priadze z pôvodných druhov oviec. 🐑

- Stáda spásajú, čistia a hnoja pôdu. 🧙🏼‍♀️

- Rozhodnete sa pre vlnu s OEKOTEX Standard 100 certifikátom. ♻️

- Táto vlna je na 100% dosledovateľná. Od oviec, priamo do vašich rúk. 🔙 🤲🏼

- Rozhodli ste sa aj pre minimálnu karbónovú stopu oproti iným priadzam. 🚭

Na Ravelry postupne pribúdajú hotové projekty z tejto krásnej priadze. Zatiaľ sa teší veľkej spokojnosti iných pletiarok. 

Tento žltý sveter je vo veľkosti S a bolo na neho použitých 5 klbiek. (Zdroj

Mota sveter

Na takúto parádnu čiapku vám postačí necelé klbko priadze MOTA. (Zdroj)

mota čiapka

Tento červeno biely sveter je upletený vo veľkosti XS. Boli na neho použité necelé 4 klbká červenej priadze MOTA a necelé jedno klbko priadze Rincolada. (Zdroj)

Mota + Rincolada sveter

Tento ružový sveter bol pletený z jednofarebnej ružovej priadze MOTA (minuté 3 klbká = 300g) a melírovej priadze od Spincycle Yarns (spotrebovaných 400g). Z nášho obchodu si ako alternatívu môžete vybrať napríklad ZAUBERWOLLE, alebo hocijakú farebnú ponožkovku, keď ju dáte dvojmo. (Zdroj)

mota sveter ružový

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Kód: 113 červeno hnedá

Ponožková priadza Meia 50g 185m

Zloženie: 70% merino, 30% polyamid Hmotnosť: 50g Návin: 185m Ihlice/háčik: 2,5 - 3mm Skúška očiek: 28 - 32 očiek na 10cm Hrúbka praidze: Sock / Fingering Video návod, ako pliesť ponožky z našej dielne v slovenskom jazyku nájdete na YouTube TU.   Chcete oprať svoje vlnené výrobky bezpečne? My odporúčame EUCALAN.

Cena 4,30 €
Viac
Skladom

Kód: S - 21cm

Pomôcka na blokovanie ponožiek

Drevená pomôcka na blokovanie ponožiek- Ponožky po upletení, hlavne ak pletiete nejaký vzor, osmičky, či niečo čipkované, vyzerajú nevábne. Pomocou tejto pomôcky ich viete pekne nablokovať - namočiť, vyžmýkať, natiahnuť na pomôcku a nechať voľne uschnúť. Očká sa pekne uložia, a ponožky budú pripravené do akcie. 

Cena 10,00 €
Viac
Vypredané

Kód: 3mm

Vymeniteľné špičky Mindful lace od Knitpro

Tieto špičky sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a sú naozaj "ostré" - očká sa s nimi ľahšie naberajú. Sú dokonale hladké a očká po nich kĺžu jedna radosť. Bezpamäťové lanká k týmto špičkám môžete objednať tu: https://vlnanapredaj.sk/lanko-na-knipro-ihlice-bezpamaetove-otocne-3367.html Na tieto špičky sú vhodné lanká od dĺžky 60cm. S kratším lankom ich...

Cena 7,20 €
Viac
Skladom

Kód: 4mm - 40cm

Kruhové ihlice SymfonieWood 40/50/80cm 2-12mm

Kruhové ihlice Symfoniewood sú vyrobené z farebne namorených brezových doštičiek, zlisovaných dokopy a vybrúsených na požadovanú veľkosť. Okrem toho, že sú krásne farebné, držia sa príjemne v rukách, necinkajú a nechladia. Vlna sa po nich dobre kĺže.  40 a 50 centimetrová veľkosť je vhodná hlavne na pletenie čiapok.

Cena 7,30 €
Viac
Skladom

Kód: 40cm tyrkysové

Lanko na KniPro ihlice bezpamäťové, otočné

Dočkali sme sa kvalitných bezpamäťových laniek aj od firmy KnitPro. :)Tieto lanká sú vyrobené z tenkých oceľových laniek potiahnutých nylonom. Lanká sú bezpamäťové, čo znamená že neostanú deformované a ani sa nebudú divne krútiť. Taktiež sú otočné, čo znamená, že medzi lankom a ihlicou je spoj, ktorý je otočný, preto sa lanko nebude divne skrúcať, ale...

Cena 4,80 €
Viac
Produkt je dostupný s inými možnosťami

Kód: indigo

Super Soft tenká vlnená priadza vhodná na nórske vzory

Zloženie: 100% vlna (50% merino, 50% shetlandská vlna) Hmotnosť: 50g Návin: 280m Ihlice/háčik: 3mm Skúška očiek: 25 očiek na 10cm Hrúbka: Fingering Pre väčší výber farieb kombinujte so DOURO. Má identické parametre čo do váhy a návinu. Douro a Super Soft je skombinované na tomto svetri. Chcete oprať svoje vlnené výrobky bezpečne? My odporúčame EUCALAN.

Cena 4,90 €
Viac
Produkt je dostupný s inými možnosťami

Kód: 13 červená

Vlna na pletenie s yakom Merino Yak

Zloženie: 70% vlna, 15% alpaka, 15% yak Hmotnosť: 50g Návin: 115m Ihlice/háčik: 4 - 4,5mm  Skúška očiek: 18 očiek na 10cm Hrúbka priadze: DK Chcete oprať svoje vlnené výrobky bezpečne? My odporúčame EUCALAN.

Cena 3,90 € Základná cena 5,90 €
Viac
Produkt je dostupný s inými možnosťami

Kód: Neparfumovaný

Eucalan na pranie vlny 100 - 500ml

Eucalan je prírodný prostriedok na šetrné pranie vašich vlnených kúskov.  Objem: 500ml (cca 100 dávok na ručné pranie - 5ml prostriedku na 5L vody) Varianty: Natural a Eukalyptus

Cena 12,90 €
Viac
Skladom