Mota 100g 230m

463g červená
20 ks    463g červená
Vyberte si farbu
8,70 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Zloženie: 100% španielske merino

Hmotnosť: 100g

Návin: 230m

Ihlice/háčik: 4 - 5

Skúška očiek:

Hrúbka priadze: DK

S cieľom podporiť malých chovateľov oviec bola vytvorená MOTA, vďaka právej takejto spolupráci s menšími rodinnými hospodárstvami. MOTA je kolekcia vytvorená v srdci Castilla-La Mancha a jej meno je pocta mestu v ktorom vyrastali tvorcovia priadzí Wooldreamers - Mota del Cuervo. Vďaka blízkosti fariem k miestu spracovania je MOTA vyrobená s jednou s najmenších karbónových stôp. 

Popis

Kolekcia priadzí Mota vznikla s cieľom podporovať a pomôcť udržať malé lokálne stáda ovečiek. S rodinami, ktoré sa chovu oviec stále venujú, spolupracujú výrobcovia Wooldreamers celý svoj život, a chceli im pomôcť, aby mohli aj naďalej pokračovať vo farmárčení. 

Výsledkom spracovania vlny z týchto oviec je vzdušná trojnitka v hrúbke DK. Môžete si vybrať s krásnych dopĺňajúcich sa odtieňov a nechať svoju fantáziu pracovať. 

Ak sa rozhodnete pre túto priadzu na svoj projekt, rozhodujete sa aj pre tieto hodnoty:

- Merino Entrefino a Manchego vlna - nanovo odceníte priadze z pôvodných druhov oviec. 🐑

- Stáda spásajú, čistia a hnoja pôdu. 🧙🏼‍♀️

- Rozhodnete sa pre vlnu s OEKOTEX Standard 100 certifikátom. ♻️

- Táto vlna je na 100% dosledovateľná. Od oviec, priamo do vašich rúk. 🔙 🤲🏼

- Rozhodli ste sa aj pre minimálnu karbónovú stopu oproti iným priadzam. 🚭

Na Ravelry postupne pribúdajú hotové projekty z tejto krásnej priadze. Zatiaľ sa teší veľkej spokojnosti iných pletiarok. 

Tento žltý sveter je vo veľkosti S a bolo na neho použitých 5 klbiek. (Zdroj

Mota sveter

Na takúto parádnu čiapku vám postačí necelé klbko priadze MOTA. (Zdroj)

mota čiapka

Tento červeno biely sveter je upletený vo veľkosti XS. Boli na neho použité necelé 4 klbká červenej priadze MOTA a necelé jedno klbko priadze Rincolada. (Zdroj)

Mota + Rincolada sveter

Tento ružový sveter bol pletený z jednofarebnej ružovej priadze MOTA (minuté 3 klbká = 300g) a melírovej priadze od Spincycle Yarns (spotrebovaných 400g). Z nášho obchodu si ako alternatívu môžete vybrať napríklad ZAUBERWOLLE, alebo hocijakú farebnú ponožkovku, keď ju dáte dvojmo. (Zdroj)

mota sveter ružový

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Kód: 0100 maslová

Značka: Drops

Lima 50g 100m

Zloženie: 65% vlna, 35% alpaka Hmotnosť: 50g Návin: 100m Ihlice/háčik: 4mm Skúška očiek podľa štítku: 21 očiek x 28 riadkov na 10x10cm Hrúbka priadze: DK / Worsted Inšpirujte sa hotovými výrobkami na Ravelry. Chcete oprať svoje vlnené výrobky bezpečne? My odporúčame EUCALAN.

Cena 2,60 €
Viac
Skladom

Kód: 01 krémová

Značka: Drops

Air 50g 150m

Zloženie: 70% alpaka, 23% polyamid, 7% vlna Hmotnosť: 50g Návin: 150m Ihlice/háčik: 5mm Skúška očiek: 17 očiek x 22 riadkov v 10x10cm Hrúbka priadze: Aran / Worsted Inšpirujte sa hotovými výrobkami na Ravelry. Chcete oprať svoje vlnené výrobky bezpečne? My odporúčame EUCALAN.

Cena 5,30 €
Viac
Skladom

Kód: 3mm

Vymeniteľné špičky Mindful lace od Knitpro

Tieto špičky sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a sú naozaj "ostré" - očká sa s nimi ľahšie naberajú. Sú dokonale hladké a očká po nich kĺžu jedna radosť. Bezpamäťové lanká k týmto špičkám môžete objednať TU. Na tieto špičky sú vhodné lanká od dĺžky 60cm. S kratším lankom ich potom neohnete k sebe. Dĺžka špičky: 13cm

Cena 7,90 €
Viac
Skladom

Kód: 241 horčicová

Značka: Rial filati

Merino vlna na pletenie Morbidone 100g - 180m

Zloženie: 100% merino vyrobené v Taliansku Hmotnosť: 100g Návin: 180m Ihlice / háčik: 4,5mm - 5,5mm Skúška očiek: 18 očiek na 10cm Hrúbka priadze: Worsted Na čiapku budete potrebovať 1 klbko.  Na stredne veľkú šatku 4 klbká.  Na pletený dámsky sveter veľksoti M 7 klbiek.  Inšpirujte sa hotovými výrobkami na Ravelry. Chcete oprať svoje vlnené výrobky...

Cena 7,50 €
Viac
Skladom

Kód: CHGKI

ChiaoGoo kruhové ihlice 23/40/60/80/100cm

ChiaoGoo ihlice sú vyrobené z chirurgickej oceli. Špičky sú ostré, vhodné na vypletanie čipkovaných vzorov, ale aj pre plynulé pletenie klasického hladko, obratko. Lanko je veľmi ohybné a prispôsobivé. Prechod medzi ihlicou a lankom je nebadateľný, nehrozí tu žiadne "zadrhávanie" vlny. 23cm ihlice sú vhodné na pletenie do kruhu napríklad jednej ponožky,...

Cena 14,90 €
Viac
Skladom

Kód: indigo

Super Soft tenká vlnená priadza vhodná na nórske vzory

Zloženie: 100% vlna (50% merino, 50% shetlandská vlna) Hmotnosť: 50g Návin: 280m Ihlice/háčik: 3mm Skúška očiek: 25 očiek na 10cm Hrúbka: Fingering Pre väčší výber farieb kombinujte so DOURO. Má identické parametre čo do váhy a návinu. Douro a Super Soft je skombinované na tomto svetri. Chcete oprať svoje vlnené výrobky bezpečne? My odporúčame EUCALAN.

Cena 4,90 €
Viac
Skladom